הוא לא מתייחס אליי
הכרת אותו בסך הכל לפני שבוע. חשבי כמה זמן את מוכנה "לתת" על מנת לבדוק את רצינות כוונותיו. שבועיים? חודש? חודשיים? יותר? מאמנת הזוגיות מייעצת


מאת: עירית לוי

שאלה

עירית שלום לך,

אני בת 36. לפני שבוע וקצת הכרתי בחור מקסים בן 28, נדיב, מוכשר, מפנק, דואג ומתעניין. דיברנו על הנושא של פער הגילאים שקצת מפריע לי, ומבחינתו הוא לא שולל את העניין.

 

במהלך התקופה הקצרה הזאת יצא לנו להיפגש מעט פעמים בגלל העובדה שהוא עובד שעות רבות (מאחת בצהריים ועד 24:00). הוא מתקשר אליי רק אחרי שהוא מסיים לעבוד ובמהלך היום אני לא שומעת ממנו. הפתעתי אותו פעם אחת בעבודתו , והוא שמח מאד לראות אותי.

 

כל יום הוא אומר לי שניפגש. בסוף זה לא יוצא לפועל, בגלל שהוא עייף ומסרב באלגנטיות לבוא אליי. אני לא רוצה להיות נודניקית, אך מצד שני אני מרגישה שזה לא פייר מצידו, שהוא לא מעניק לי תשומת לב ויחס, במיוחד בתחילת הקשר שלנו.

 

אני מבינה ומתחשבת בו ונותנת לו את הספייס, אבל גם אני כאן בתמונה. מה איתי? גם אני רוצה יחס מצידו. אשמח אם תוכלי לייעץ לי מה לעשות בשלב זה .

תודה,

שירה

 


תשובה


הי שירה,
על מנת להביט על הסיטואציה מן הצד, כפי שאת מעוניינת לעשות, קחי את עצמך לשיחה רצינית ובדקי את המחויבות שלך לעצמך לטווח הארוך. מהי הזוגיות שאת שואפת אליה? מה יאפשר לך לחיות חיים שאת אוהבת? איפה את רוצה להיות בגיל 37? מה יגרום לך לחוש שאינך מחמיצה משהו בחיים הללו? המחויבות היא כמו מגדלור שמאיר בחשכה ומסמן עבורך את היעד שלך כאשר את הולכת לאיבוד. עם מיקוד כזה, תבזבזי פחות זמן על קשרים חסרי עתיד.

 הי שירה,
על מנת להביט על הסיטואציה מן הצד, כפי שאת מעוניינת לעשות, קחי את עצמך לשיחה רצינית ובדקי את המחויבות שלך לעצמך לטווח הארוך. מהי הזוגיות שאת שואפת אליה? מה יאפשר לך לחיות חיים שאת אוהבת? איפה את רוצה להיות בגיל 37? מה יגרום לך לחוש שאינך מחמיצה משהו בחיים הללו? המחויבות היא כמו מגדלור שמאיר בחשכה ומסמן עבורך את היעד שלך כאשר את הולכת לאיבוד. עם מיקוד כזה, תבזבזי פחות זמן על קשרים חסרי עתיד.

 

תני צ'אנס מוגבל

כעת, הקשיבי לאינטואיציה שלך ושאלי את עצמך האם הקשר החדש הזה באמת מוביל אותך למקום אליו את רוצה להגיע? אם אין לך עדיין תשובה ברורה, החליטי עם עצמך על טווח זמן בו את בודקת את העניין בלי לחץ ולאחריו המשיכי הלאה. הכרת אותו בסך הכל לפני שבוע. חשבי כמה זמן את מוכנה "לתת" על מנת לבדוק את רצינות כוונותיו. שבועיים? חודש? חודשיים? יותר?

 

התחימה בזמן מאפשרת לך מצד אחד להיות שלווה וליהנות מהקשר הטרי הנרקם, במקום לדאוג או להילחץ. מצד שני היא "שומרת" עלייך שלא תיסחפי לקשר אין סופי שלא הולך לשום מקום. את יודעת שאת נותנת צ'אנס וממתינה, אבל לא לנצח. בינתיים, בזמן הזה, יש כמה דברים שאת יכולה לבדוק עם עצמך.

 

איך השמיעה שלך?
ראשית, וודאִי שאת מקשיבה גם למסרים הלא מילוליים של הבחור. לצד היותו דואג, מפנק ומתעניין כפי שאת מתארת, הוא מוסר לך מסר על סדרי העדיפויות שלו. נראה כי  עבורו העבודה נמצאת בסדר עדיפויות גבוה יותר מאשר הקשר הזוגי. האם ייתכן כי הכמיהה העזה שלך למצוא סוף סוף את האחד והיחיד יוצרת "רעשי רקע", שמפריעים לך לשמוע את המסר שלו?

 

בנוסף, בדקי האם את מבטאת את רצונותייך באופן בהיר או שאת עסוקה בלרַצות אותו ונזהרת לא להראות לוחצת מדי או לחוצה מדי? אם את עושה זאת, את בעצם מוסרת את המסר שזה בסדר מצידך שהקשר שלכם יתנהל כפי שהוא מתנהל. בניגוד למה שמקובל לחשוב, ישירוּת אינה בהכרח יוצרת לחץ. את בהחלט יכולה ללמוד לבטא את רצונותייך באופן ענייני וישיר ועדיין לתת חופש לאדם שמולך.

 

בכל התנסות בחיים טמון פוטנציאל לגדילה והתפתחות. את יכולה להביט על מערכת היחסים הזאת כקרקע פורייה לצמיחה האישית שלך ולהתייחס ל'בעיה' שלך כ'הזדמנות' לחזק את הנקודות הדורשות חיזוק. גם אם בסופו שלך דבר לא יצמח פה קשר רציני, עדיין את יכולה לצאת לדרכך עם כמה שיעורים חשובים על עצמך ועל מערכות יחסים.

 

בהצלחה!

עירית לוי היא מאמנת ליצירת זוגיות, מחברת Love Coaching. ניתן לשלוח אליה שאלות לאימייל.
לאתר של עירית

אהבה מניעה אותנו לצמוח ולהתפתח. אהבה היא היכולת לתת ולקבל. אהבה היא היכולת לתמוך ולקבל כתף.
אהבה היא ההזדמנות להכיר את עצמך. אהבה היא ההוויה המחברת בין כולנו. 
זוגיות היא ההנאה של לעשות דברים בשניים. זוגיות היא יחסים המבוססים על אמון ופרגון.
זוגיות היא תקשורת כנה ואמיתית. זוגיות זה לסמוך על בן/בת זוג ולהאמין שיחד תנצחו הכל.
קופידון הוא אתר היכרויות, שמחבר בין רווקים, רווקות, פנויים, פנויות, שמוכנים להתאהב במי שמתאים להם 
ולבנות יחד קשר רציני. דייט אחד הוביל לאלפי חתונות של זוגות אוהבים שנפגשו באתר- בנים, בנות שסיימו
תהליך של הכרויות ודייטינג בסיפור אהבה מרגש.

 

דף ראשי / יציאה / פנו אלינו / שירות לחברים / הפעלת החברותרכישת מנוי

 
Copyright © 2009 Spark Networks® USA, LLC. All rights reserved.
 (NYSE Amex: LOV) ספארק נטוורקס (ישראל) בע"מ הינה חברת בת המוחזקת במלואה ע"י ספארק נטוורקס אינק, חברה אמריקאית הנסחרת בבורסת ניו-יורק