הכדור בידיים שלו

ההחלטה להתחתן הציבה בפני כל אחד מכם את שאלת המוכנות שלו למערכת יחסים מחייבת, וכנראה שאצל בן זוגך השאלה הזאת נותרה עדיין פתוחה. מאמנת הזוגיות מייעצת


מאת: עירית לוי


שאלה
שלום עירית,

אני בחורה בת 28 ובן זוגי (כרגע לשעבר) בן 30. חיינו יחד שנתיים באהבה גדולה ומיוחדת. לפני כחמישה חודשים, מספר שבועות לפני שאבי ז"ל נפטר ממחלה קשה, בן זוגי הציע לי נישואים והתארסנו.

 

בחודשיים האחרונים רבנו הרבה. עבורו זו היתה תקופה לחוצה מבחינה כלכלית ואני חוויתי משבר בעקבות הפטירה של אבי ז"ל. לפני שלושה שבועות היה לנו ריב נוסף, שבעקבותיו נפגעתי, כעסתי וביקשתי ממנו לעזוב. לאחר מספר ימים התחרטתי, נסעתי אליו וניסיתי לדבר איתו. הוא לא היה מוכן לשמוע או לדבר וטען שעד היום שהוא אוהב אותי אבל פגוע ממני.

 

כרגע אני ממש חסרת אונים. אני מנסה לצאת, לפגוש גברים אחרים אבל לא מצליחה להתקרב לאף אחד, כי תחושת הבטן שלי אומרת לי שהוא הגבר שלי. חוץ מהחודשיים-שלושה האחרונים, היינו ממש מאושרים יחד. יש לי ייסורי מצפון ואני חולמת עליו המון. מה עושים? האם יש דרך שבאמצעותה אוכל להחזיר אותו אלי? לגרום לו להתרכך ולסלוח?

 

בתודה מראש,

דפנה

 

תשובה

שלום דפנה,

 

את אומרת שמצפונך מייסר אותך על ההחלטה להיפרד מבן זוגך. האם את מודעת לעובדה, שלמרות שאת היא זאת שיזמה את הפרידה, שניכם אחראיים לסיטואציה שנוצרה? אמנם את היא זו שזרקה אותו, אבל בהחלט יתכן שהוא תפס על זה טרמפ.

 

חשוב להבחין בין האחריות שלך למה שארע לבין האחריות של בן זוגך. עשית טעות, התחרטת, התנצלת, הצהרת על כוונותייך וביקשת להחזיר את המצב לקדמותו. מכאן ואילך הכדור נמצא בידיים שלו.

 

המשבר של לפני

אני מניחה שאם זה לא היה קורה כך, זה היה קורה בדרך אחרת. מעבר ללחצים החיצוניים שתיארת שבוודאי הקשו עליכם, מערכת היחסים שלכם הגיעה לשלב הצהרת המחויבות. זהו רגע שגורם למשבר כזה או אחר אצל זוגות רבים.

 

ההחלטה להתחתן הציבה בפני כל אחד מכם את שאלת המוכנות שלו למערכת יחסים מחייבת, וכנראה שאצל בן זוגך השאלה הזאת נותרה עדיין פתוחה. אני מניחה שיש משהו שהוא עדיין צריך לעבור לפני שיוכל להתחייב לנישואים.

 

מה אפשר בכל זאת לעשות? הרי בתחום האימון אנחנו תמיד מדברים על לקחת את המושכות לידיים ולנתב אך חייך לאן שאת רוצה וחולמת להגיע. במקרה הזה הייתי מציעה לך להתאמן דווקא על 'לא לעשות', כלומר, להרפות ולשחרר. גם אם לא תצליחי להחזיר אותו בסופו של דבר, תישארי עם מיומנות חשובה זו שתשרת אותך כל חייך.

 

לשחרר באמת

להרפות אין פירושו לוותר על הקשר עם בן זוגך. את עדיין יכולה להישאר נחושה ומכוונת לחדש את הקשר ביניכם, אך בו בזמן גם עניינית, קלילה ולא לוחצת. זהו לכאורה פרדוקס: להרפות ממשהו שאת מאוד רוצה, אבל רק לכאורה. המציאות מראה, שככל שאנו מפעילים לחץ על מישהו או משהו כך הוא מתרחק וככל שאנחנו מרפים כך יש סיכוי שהוא יישאר.

 

בן זוגך צריך לעשות את הבחירה שלו בעצמו- בחירה נקייה ונטולת לחצים חיצוניים. אם הוא יבחר להיות איתך (והבחירה תהיה בחירה אמיתית), כשיעלה בעתיד קושי או קונפליקט ביחסים, יש סיכוי רב יותר שהוא יתמודד איתו, תוך לקיחת אחריות על חלקו ולא יזרוק אותה עלייך. בחירה אמיתית היום תאפשר לכם קשר טוב יותר בעתיד, אם אכן תגיעו לשם.

 

בהצלחה!

 
עירית לוי היא מאמנת ליצירת זוגיות, מחברת Love Coaching. ניתן לשלוח אליה שאלות לאימייל והתשובות יתפרסמו בערוץ.

לאתר של עירית

אהבה מניעה אותנו לצמוח ולהתפתח. אהבה היא היכולת לתת ולקבל. אהבה היא היכולת לתמוך ולקבל כתף.
אהבה היא ההזדמנות להכיר את עצמך. אהבה היא ההוויה המחברת בין כולנו. 
זוגיות היא ההנאה של לעשות דברים בשניים. זוגיות היא יחסים המבוססים על אמון ופרגון.
זוגיות היא תקשורת כנה ואמיתית. זוגיות זה לסמוך על בן/בת זוג ולהאמין שיחד תנצחו הכל.
קופידון הוא אתר היכרויות, שמחבר בין רווקים, רווקות, פנויים, פנויות, שמוכנים להתאהב במי שמתאים להם 
ולבנות יחד קשר רציני. דייט אחד הוביל לאלפי חתונות של זוגות אוהבים שנפגשו באתר- בנים, בנות שסיימו
תהליך של הכרויות ודייטינג בסיפור אהבה מרגש.

 

דף ראשי / יציאה / פנו אלינו / שירות לחברים / הפעלת החברותרכישת מנוי

 
Copyright © 2009 Spark Networks® USA, LLC. All rights reserved.
 (NYSE Amex: LOV) ספארק נטוורקס (ישראל) בע"מ הינה חברת בת המוחזקת במלואה ע"י ספארק נטוורקס אינק, חברה אמריקאית הנסחרת בבורסת ניו-יורק