מחכה להיות חלקה
רוב האנשים אינם יפים במיוחד. לכל אחד יש חסרון - משקל עודף, אף גדול וכו' ובכל זאת הם חיים טוב, בזוגיות מספקת, עם משפחה וילדים. מאמנת הזוגיות מייעצת.


מאת: עירית לוי


שאלה


שלום,

אני בת 24 ומעולם לא היה לי חבר. אני בחורה טובה וחמודה עם קריירה מתפתחת, אבל יש לי בעיה מביכה- אני שעירה בכל הגוף ברמה די גבוהה. אני מטופלת כבר כמה שנים באפילציה והתוצאות מצוינות, אבל הדרך עוד ארוכה.

 

אני רואה את הבעיה כחמורה בעיני. מעולם לא היה לי קשר מיני עם גבר ואני חוששת שמא הוא יברח. הבעיה היא כמו מחסום רגשי, שמונע ממני להשתחרר. הרבה פעמים אני אומרת שרק ביום שאסיים עם האפילציה, אמצא חבר. אני פוחדת שכל גבר שיהיה איתי יירתע מהאפילציה ובכלל מהשעירות. מה לעשות? בינתיים הזמן טס...

תודה.

 

תשובה

 

שלום לך,

הסתכלי סביבך. רוב האנשים שאת מכירה אינם יפים באופן מיוחד ובטח שבטח שאינם מושלמים. לכל אחד חיסרון אובייקטיבי כזה או אחר- משקל עודף, אף גדול וכדומה. הם לא עונים לקריטריונים שלך ושל הסביבה למראה מושלם ובכל זאת הם חיים טוב, בזוגיות מספקת, עם משפחה וילדים.

 

במציאות, אנשים לא נמשכים לאנשים אחרים רק בגלל המראה החיצוני שלהם. אמנם ההופעה החיצונית משחקת תפקיד מסוים במשיכה הראשונית, אבל בסך- הכל, התפקיד שלה משני. אנשים נמשכים בעיקר לאישיות של האדם, להוויה שלו ואל מה שהוא משדר.

 

הכל מתחיל מבפנים

הכל מתחיל ונגמר בדרך שבה אנחנו תופסים את עצמנו וכתוצאה מכך, במה שאנחנו משדרים לסביבה ביחס לעצמנו. אשה יפה מאוד שאינה תופסת את עצמה כ'יפה' תמשוך אליה פחות אנשים מאשר אשה לא יפה במיוחד, אבל שמרגישה טוב עם עצמה.

 

משום כך, במקביל לטיפול האפילציה החיצוני שאת עושה, אני מציעה לך לעשות גם עבודה פנימית הנוגעת לדרך בה את תופסת את עצמך. אם כך את חשה לגבי עצמך היום, אני יכולה לשער שגם כאשר תסיימי את תהליך הסרת השיער, עדיין תחושי ותשדרי חוסר ביטחון בכל הקשור למגע עם בני המין השני. הקושי והמבוכה שלך עשויים להישאר איתך זמן רב אחרי שתיפטרי מהשיער העודף ועליהם כדאי לשים היום את הפוקוס.

 

להוציא את האוויר מהבלון

ובינתיים, גם אם הבעיה החיצונית עדיין קיימת, את לא חייבת להימנע מקשר זוגי. הנה דוגמא למשהו שאת יכולה לעשות על מנת להרגיש חופשייה יותר. שימי לב לאפקט החזק שיש לפעולת ההסתרה: כאשר יש משהו שמביך אותך, במקרה הזה - שיעור יתר ואת עסוקה בלהסתיר אותו, הוא מקבל מימדים גדולים הרבה יותר.

 

לְמה אני מתכוונת? תארי לעצמך שמחר בבוקר תכירי בחור נחמד. בכל פעם שתפגשי אותו, תהיי נבוכה עד עמקי נשמתך מנושא השיער, תהיי עסוקה בלהסתיר את העניין, במה הוא יחשוב ואיך הוא יגיב אם וכאשר יגיע הרגע האינטימי. ההסתרה עצמה היא זאת שתיקח ממך את מירב האנרגיות, אולי אפילו יותר מהעניין עצמו.

 

את יכולה להתאמן על אימוץ גישה עניינית יותר ופחות טעונה מבחינה רגשית. נסי לומר לו, רגע לפני, משהו כמו: "תשמע, יש לי קצת שיער עודף על הבטן. אני מטפלת בזה, אבל עוד לא סיימתי וזה מביך אותי. אני מספרת לך את זה כדי שתדע מראש וכדי שארגיש יותר נוח איתך". חשוב שתקפידי על טון ענייני. משפט כזה יכול מצד אחד להיות מביך עד אימה, אך רגע לאחר מכן הוא יספק לך תחושת שחרור עצומה. זכרי: אם כאדם את מושכת ומעניינת אותו, לא השיער העודף הוא זה שימנע ממנו להיות איתך.

בהצלחה!

עירית לוי היא מאמנת ליצירת זוגיות, מחברת Love Coaching. ניתן לשלוח אליה שאלות לאימייל.

לאתר של עירית

אהבה מניעה אותנו לצמוח ולהתפתח. אהבה היא היכולת לתת ולקבל. אהבה היא היכולת לתמוך ולקבל כתף.
אהבה היא ההזדמנות להכיר את עצמך. אהבה היא ההוויה המחברת בין כולנו. 
זוגיות היא ההנאה של לעשות דברים בשניים. זוגיות היא יחסים המבוססים על אמון ופרגון.
זוגיות היא תקשורת כנה ואמיתית. זוגיות זה לסמוך על בן/בת זוג ולהאמין שיחד תנצחו הכל.
קופידון הוא אתר היכרויות, שמחבר בין רווקים, רווקות, פנויים, פנויות, שמוכנים להתאהב במי שמתאים להם 
ולבנות יחד קשר רציני. דייט אחד הוביל לאלפי חתונות של זוגות אוהבים שנפגשו באתר- בנים, בנות שסיימו
תהליך של הכרויות ודייטינג בסיפור אהבה מרגש.

 

דף ראשי / יציאה / פנו אלינו / שירות לחברים / הפעלת החברותרכישת מנוי

 
Copyright © 2009 Spark Networks® USA, LLC. All rights reserved.
 (NYSE Amex: LOV) ספארק נטוורקס (ישראל) בע"מ הינה חברת בת המוחזקת במלואה ע"י ספארק נטוורקס אינק, חברה אמריקאית הנסחרת בבורסת ניו-יורק