לצמוח לבד, לפרוח ביחד
חיפוש בן זוג זה לא תמיד כיף, אבל גם לא חייב להיות סיוט. אם משנים את ההקשר, אפשר לראות ברווקות הזדמנות לחיזוק עצמנו. מאמנת הזוגיות ממליצה להחליף משקפיים.

מאת: עירית לוי

בתהליך חיפוש בן זוג, לא כל קשר הופך לרציני ולא כל בן זוג נשאר לכל החיים. אפשר לראות במסע החיפושים סיוט, אבל אפשר (וגם כדאי) לראות בו פוטנציאל לצמיחה והעצמה. גישה יותר חיובית הופכת כל מכשול בדרך לזוגיות המיוחלת מבעיה להזדמנות. 

 

במבט לאחור, מגלים לפעמים שכל המשברים בחיי הרווקות היו בעצם הזדמנות לחזק נקודות חלשות אצלנו ושבזכותם הפכנו לשלמים ומאושרים יותר.

 

גישה משנה מציאות

שימו לב שלא מדובר בחשיבה חיובית, אלא בשינוי של הֶקְשֵר. הֶקְשֵר הוא כמו משקפיים דרכם אנו מביטים על העולם. אם למשקפיים שלנו יש עדשות בצבע ירוק, המציאות שלנו תהיה ירוקה. עדשות אחרות היו יוצרות עבורנו מציאות שונה לגמרי.

 

המרחק בין סבל להנאה תלוי כל כולו בהֶקְשֵר שניצור לעצמנו. אם נראה את חיי הרווקות כבעיה, חיינו יהיו מלאי תסכול וקושי. לעומת זאת, אם נראה ברווקות הזדמנות, נעמוד מול אתגרים ונלמד שיעורים חשובים.

 

ישנם שני סוגים הֶקְשֵרים: הֶקְשֵר אוטומטי והֶקְשֵר מכוּוַן. במצבי משבר, ההֶקְשֵר האוטומטי של רובנו הוא בעיה, קושי, סבל ותסכול. רוב האנשים צריכים ללמד את עצמם להתייחס למשבר כאל הזדמנות ולתרגל זאת שוב ושוב. עם הזמן, ההתייחסות החדשה אל משברים הופכת להתייחסות טבעית וההקשר החדש (המכוּוַן) תופס את מקומו של זה האוטומטי.

 

אין צורך להתכחש לכאב

שינוי הֶקְשֵר אינו אומר להתכחש לכאב או לקושי. זה גם לא אומר לעצום עיניים או להדחיק את הרגשות. זה אומר להיות רגע עם הכאב או עם הקושי של פרידה מבן/בת זוג למשל, לתת לצער מקום, אבל לא להישאב אליו או להתמסר אליו, אלא להמשיך הלאה.

 

הבחירה להמשיך הלאה דורשת מאותו אדם לשנות נקודת מבט, לקחת את העניינים לידיים ולהפוך מקורבן לאדם עם עוצמה. המעבר מדרך חיים "קורבנית" לדרך חיים של לקיחת אחריות הוא מתנה עצומה, שהחל מאותה נקודה ואילך תאיר את כל חייו באור שונה לגמרי.

 

זוהי רק דוגמא אחת. בתוך הֶקְשֵר כזה, יש אינספור שיעורים מהותיים, שניתן ללמוד בדרך ליצירת זוגיות. עבור אדם אחד זה יכול להיות ללמוד לוותר על שליטה ולתת למישהו להיכנס למרחב שלו או לוותר על אינסוף שיפוטים על אנשים אחרים. אדם אחר יגלה שהמתנה שלו היא ללמוד להיות אינטימי, לתת למישהו להתקרב אליו, להפסיק להיזהר מהחיים וכך להצליח סוף סוף ליצור קשר זוגי, שנמשך יותר משבועיים.

 

אפשר להפוך את המסע ליצירת זוגיות, שעבור חלק גדול מהאנשים הוא מסע ייסורים, למסע מהנה, מאתגר ומצמיח וכך, בסופו של דבר, להתחיל את הקשר הזוגי כאדם עם עוצמה גדולה יותר.

החיים בתוך מערכת יחסים זוגית מחייבת הם מסע של צמיחה בפני עצמו, אבל זה כבר שייך לסיפור אחר...
J

 

עירית לוי היא מאמנת ליצירת זוגיות. ניתן לשלוח אליה שאלות למייל והתשובות יפורסמו בערוץ.


לאתר של עירית לוי

הצטרפות חינם                                                         כניסה לחברים

אהבה מניעה אותנו לצמוח ולהתפתח. אהבה היא היכולת לתת ולקבל. אהבה היא היכולת לתמוך ולקבל כתף.
אהבה היא ההזדמנות להכיר את עצמך. אהבה היא ההוויה המחברת בין כולנו. 
זוגיות היא ההנאה של לעשות דברים בשניים. זוגיות היא יחסים המבוססים על אמון ופרגון.
זוגיות היא תקשורת כנה ואמיתית. זוגיות זה לסמוך על בן/בת זוג ולהאמין שיחד תנצחו הכל.
קופידון הוא אתר היכרויות, שמחבר בין רווקים, רווקות, פנויים, פנויות, שמוכנים להתאהב במי שמתאים להם 
ולבנות יחד קשר רציני. דייט אחד הוביל לאלפי חתונות של זוגות אוהבים שנפגשו באתר- בנים, בנות שסיימו
תהליך של הכרויות ודייטינג בסיפור אהבה מרגש.

 

דף ראשי / יציאה / פנו אלינו / שירות לחברים / הפעלת החברותרכישת מנוי

 
Copyright © 2009 Spark Networks® USA, LLC. All rights reserved.
 (NYSE Amex: LOV) ספארק נטוורקס (ישראל) בע"מ הינה חברת בת המוחזקת במלואה ע"י ספארק נטוורקס אינק, חברה אמריקאית הנסחרת בבורסת ניו-יורק