אנחנו זוג או לא?

בנות חייבות הגדרות
   ותוויות, כמו האקדח בסופר, וכל שינוי בסטטוס מחרפן אותן. יוסי חטב ניסה מאמין שמדובר בפאק בייצור.

מאת: יוסי חטב

מיליון ואחת "חוויות רחוב" קרו לי בשנתיים האחרונות מאז שהגעתי לתל אביב. מגוון הטיפוסים שאתה פוגש בשבוע, באקראי, ברחוב נתון, יכול לעלות על אלה שתפגוש בכל ימי חייך בדרום הארץ. אפשר לטחון את הפסיפס האנושי הזה שעות על גבי שעות. מה שבטוח- זה שידרג את מנגנון הדבקת התוויות שלי לדרגת אוטומט, באופן שמזכיר את האקדח עם המחירים בסופר. ה"מחיר" משתנה אוטומטית בהתאם ל"מוצר".

מה יש לכן עם הגדרות?
מיליון ואחת פעמים ניסיתי להילחם בזה, רק לעיתים רחוקות בהצלחה. אוקי, רובנו כאלה, גם עלי קובעים אקסיומות ומסקנות אחרי מבט אחד בלבד. הקטע הוא שכאשר זה קורה עם דמויות "חד פעמיות" – נניח ברחוב, במקום העבודה או במסיבה – מילא. אבל כשזה מגיע לתיאור המין השני בהקשר הזוגי - עולה מפלס ההגדרות, הדימויים, והאנלוגיות לרמות ששוברות את השיא של עצמן כל הזמן.

מיליון ואחת שיחות היו לי עם חברות קרובות. כשהיינו מגיעים לדיווחי דייטים, תמיד עולה השאלה: "נו, איך היא בעיניך?". באחת הפעמים בחרתי להיות יצירתי ועניתי: "היא חמודה, משקיעה ואוהבת אותי, אבל היא דומה לסוס". התגובה מהצד השני נעה בין מבוכה לצחוק פרוע, שגם הוא הסתיר מבוכה. מעליב? בסך הכל ניסיתי לחשוב בשפה שלכן. שפת ההגדרות.

מי שינה פה סטטוס?
מיליון ואחד סרטים אתן אוכלות בגלל מיליון ואחד הגדרות שיש לכן בראש. בעל, חבר, ידיד, שכן, דוד, יזיז, קולגה ועוד דיאגנוזות שיכולות להוציא משלוותו גם את הלבורנט האפור ביותר במעבדה בטכניון. ברגע שאחד מאלה משנה את סטטוסו – ולא משנה באילו נסיבות – אתן מתחילות להתחרפן.

את יוסי אסור להגדיר
בהתחלה עוד ניסיתי להילחם בזה, אבל מהר מאוד הבנתי שכמו סקרנות – גם כאן מדובר בתכונה נשית דומיננטית, שלא לומר פאק בייצור. בהמשך ניסיתי ליישר עם זה קו, וחתכתי מכל ה"ידידות" שליוו אותי לאורך השנים. הזוכות המאושרות הבודדות שנותרו יודעות שהן צריכות להעריך את זה, והן מעריכות. אני בחרתי אותן. כל השאר חלפו עם הרוח, או שנותרו מכוח האינרציה במסנג'ר. אבל כולן יודעות שאת יוסי אסור להגדיר. כולן חברות שלי.

כידיד סדרתי בדימוס, עוד לא למדתי להיות מניאק, אבל ללמוד מטעויות העבר אני כבר יודע. תקראו לי מתוסכל, מתלהב, נאיבי, טיפש, מוזר או לא משנה מה, לפעמים עדיף להיות קצת לבד מאשר עוד פסל במוזיאון הכוסיות העולמי. כוסיות? סליחה, סחורה. 

אהבה מניעה אותנו לצמוח ולהתפתח. אהבה היא היכולת לתת ולקבל. אהבה היא היכולת לתמוך ולקבל כתף.
אהבה היא ההזדמנות להכיר את עצמך. אהבה היא ההוויה המחברת בין כולנו. 
זוגיות היא ההנאה של לעשות דברים בשניים. זוגיות היא יחסים המבוססים על אמון ופרגון.
זוגיות היא תקשורת כנה ואמיתית. זוגיות זה לסמוך על בן/בת זוג ולהאמין שיחד תנצחו הכל.
קופידון הוא אתר היכרויות, שמחבר בין רווקים, רווקות, פנויים, פנויות, שמוכנים להתאהב במי שמתאים להם 
ולבנות יחד קשר רציני. דייט אחד הוביל לאלפי חתונות של זוגות אוהבים שנפגשו באתר- בנים, בנות שסיימו
תהליך של הכרויות ודייטינג בסיפור אהבה מרגש.

 

דף ראשי / יציאה / פנו אלינו / שירות לחברים / הפעלת החברותרכישת מנוי

 
Copyright © 2009 Spark Networks® USA, LLC. All rights reserved.
 (NYSE Amex: LOV) ספארק נטוורקס (ישראל) בע"מ הינה חברת בת המוחזקת במלואה ע"י ספארק נטוורקס אינק, חברה אמריקאית הנסחרת בבורסת ניו-יורק