אני, האקזמפלר והסלולר
כמו אמא, שמנסה להוציא מהתינוק גרעפס, חשבתי שאם אטפח על מקש ה-end מדי פעם, אולי ה-SMS ייצא. אילנית אבי על כוחה של ההודעה הכתובה.

 

מאת: אילנית אבי

 

השבוע נפל לי הסלולארי ונסדק לי המסך. מיהרתי לחברת הסלולר לקבל שירות. בכל זאת מדובר בסלולארי שלי, ואם הוא לא עובד זה עניין של חיים ומוות. בזמן שהמתנתי, נציגת השירות בדקה את החשבון שלי כדי לבדוק אם ניתן להציע לי הצעות אטרקטיביות. "את שולחת כ- 300 SMS בחודש, אולי אצרף אותך לחבילה של..." מה???? 300 SMS...

 

אם זה טוב לרקדנים, זה טוב לנו

המספר הזה הדהד לי בראש כל אותו יום. בדיקה קטנה מול שאר חברות הסלולר העלתה שאני לא לבד. מסתבר שה- SMS הפך להיות צורת תקשורת חדשה. עד כדי כך שאותן חברות מייצרות לנו חבילות אטרקטיביות של מעל 1000 SMS בחודש!!! כשחושבים על זה, זה לא מפתיע, כיוון  שמכשיר טלפון (סלולארי או לא), הוא כלי להעברת מסרים או אף הכתרת מלכים ורקדנים. אבל לתקשר עם מכרינו ב- SMS? להשתמש בהודעות טקסט קצרות במקום לדבר עם המין השני ואף לקבוע פגישות באמצעות ה- SMS?

 

תקשורת אוראלית או ורבאלית?

האם לכולנו יש כושר כתיבה מפותח או שמא אנחנו מחפשים ערוצים הידברות חדשים נטולי מחויבות? האם ל- SMS יש מקום של כבוד בחיינו? סתם בשביל המחקר, כמה מכם שלחו SMS ארוטיים למין השני בלילה? יש משהו מאוד הגיוני בפיתוח ערוץ הידברות חדש. אנחנו רוצים להספיק הכל, לטעום מהכל ולעשות הכל, אז למה לא לנהל שלל ערוצי הידברות בן המינים (וורבאליים לצד אוראליים)? מי אמר שרק שיחה בבזק היא שיחה אמיתית? ברם, הבעיה אבל ב- SMSהיא מהירות ואופן העברת המסרים.

 

"נו, תתקשר כבר"

לי תמיד נדמה שיש תחרות הקלדה בין שני המתכתבים בעת העברת המסרים. אתה אף פעם לא עונה מספיק מהר. הרי בקלות ניתן לפתח שיחה טקסטואלית שניתן להדמות אותה לסרט מתח של היצ'קוק. הצד הכותב נותר במתח לתגובה שיקבל וכוסס ציפורניים. אם פעם היינו יושבים מול הטלפון וצועקים עליו "תתקשר כבר", היום זה "נו".

 

הירושה בסכנה

לגבי אופן העברת המסרים- הרי לא ניתן להעביר את הרגשות והתחושות בטקסט, ויש סיכון גדול מאוד שהצד השני לא יבין את ההומור השחור או את עוצמת הרגשות בה נכתב ה- SMS. אמא שלי לא ענתה לי פעם, כי היא לא הבינה את ההומור בהודעה והירושה שלי (יחד עם ארוחת שישי) עמדה בסיכון למשך 48 שעות ארוכות מאוד.

 

הכל בגלל SMS קטן

יומיים אחרי זעזוע המוח שקיבלתי בחברת הסלולארי שלי, קיבלתי שיחה טלפון היסטרית מחברה בשעת ערב מאוחרת. נושא השיחה הבהולה היתה האקזמפלר שהיא יוצאת איתו. היא שלחה לו SMS לפני שעה והוא עוד לא חזר אליה. הקשבתי לחברתי הנבונה והבוכה רק בגלל SMS אחד קטן. אחרי רבע שעה השתעממתי והחלטתי במקביל לבצע אקט של רצון טוב ולשלוח נשיקה וירטואלית לאקזמפלר שלי (הה, מותק?).

 

איפה המעטפה הקטנה?

בחצות נכנסתי למיטה, והרגשתי שמשהו חסר לי. קמתי ובדקתי שמא לא נעלתי את הדלת או החלון. אחרי שעשיתי סיבוב בכל הבית, מנסה לפענח מה מטריד אותי כל כך, חלפתי על פני הסלולארי שלי. ואז זה הבזיק בי. האקזמפלר שלי לא השיב ל- SMS המתחנחן שלי ששלחתי לפני שעתיים!!!! והעולם שותק?

 

פולנייה עם סלולארי במיטה

לא ידעתי אם לצחוק או לדאוג. הדלקתי וכיביתי את המכשיר, חששתי שאולי אין קליטה וה- SMS הקטן שלו תקוע אי שם בתעלות המכשיר. משועשעת מההתנהלות הפולנית שלי, החלטתי לקחת את הסלולארי איתי למיטה, שלא ירגיש בודד אתם יודעים. כמו אמא שמנסה להוציא גרפעס לתינוק, חשבתי שאם אטפח על מקש ה- END מידי פעם, אולי ה- SMS יצא. 5 שעות לאחר מכן התעוררתי לקול  SMS. "בחזרה מותק". על קריסת המערכות לא חשבתי, חבלי לידה של ערוץ תקשורת בהתהוות כנראה. נו טוף.

אהבה מניעה אותנו לצמוח ולהתפתח. אהבה היא היכולת לתת ולקבל. אהבה היא היכולת לתמוך ולקבל כתף.
אהבה היא ההזדמנות להכיר את עצמך. אהבה היא ההוויה המחברת בין כולנו. 
זוגיות היא ההנאה של לעשות דברים בשניים. זוגיות היא יחסים המבוססים על אמון ופרגון.
זוגיות היא תקשורת כנה ואמיתית. זוגיות זה לסמוך על בן/בת זוג ולהאמין שיחד תנצחו הכל.
קופידון הוא אתר היכרויות, שמחבר בין רווקים, רווקות, פנויים, פנויות, שמוכנים להתאהב במי שמתאים להם 
ולבנות יחד קשר רציני. דייט אחד הוביל לאלפי חתונות של זוגות אוהבים שנפגשו באתר- בנים, בנות שסיימו
תהליך של הכרויות ודייטינג בסיפור אהבה מרגש.

 

דף ראשי / יציאה / פנו אלינו / שירות לחברים / הפעלת החברותרכישת מנוי

 
Copyright © 2009 Spark Networks® USA, LLC. All rights reserved.
 (NYSE Amex: LOV) ספארק נטוורקס (ישראל) בע"מ הינה חברת בת המוחזקת במלואה ע"י ספארק נטוורקס אינק, חברה אמריקאית הנסחרת בבורסת ניו-יורק